Akce školy
 

Halloween

Ve středu 1. listopadu proběhla na naší škole tradiční akce nazvaná „Halloweenský den“. Organizátorem akce je náš žákovský parlament. Žáci si tímto netradičním způsobem připomněli kulturu jiných zemí a poznali z jiného pohledu uctění památky zesnulých, která je u nás známá pod názvem „Dušičky“. Ovšem
v anglosaských zemích se tento lidový svátek slaví již 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých, zcela odlišným způsobem než u nás. Žáci se seznámili se zvyky, tradicemi a pověstmi vztahujícími se k tomuto svátku, vyzdobili si třídu, připravili si tradiční masky a případně si připravili i krátká vystoupení. Do akce, která měla mezi žáky velký ohlas, se zapojily všechny třídy
                                         druhého stupně.                           Jan Koťuha


<<foto2>>  <<foto3>> 

Hasiči
Minulý týden jsme se se žáky pátých tříd zúčastnili exkurze u HZS. Hasiči, kteří nás provázeli, byli praví profesionálové. Byli perfektně připravení a velmi ochotní. Dětem zodpovídali všechny jejich všetečné dotazy, připravili pro nás názorné ukázky techniky a nechyběla ani trocha teorie. Děkujeme i paní Vágnerové, která nám
v zasedací místnosti pustila vzdělávací filmy o práci hasičů a pohovořila s dětmi
o nebezpečí požárů o blížících se Vánocích.  
                                                                                          L.Červená
 
<<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>

Hokejbalisté vezou stříbro!!!

V Plzni se konalo ve středu 11. října za účasti 8 nejlepších týmů krajské finále Streethockey Cupu. Náš tým postoupil po dvouch základních kolech (Planá, Stříbro) a semifinálovém turnaji v Plzni do finálového turnaje jako jeden z týmů, který mohl patřit mezi překvapení turnaje. Ambice týmu byly nakonec naplněny, přesto cesta ke stříbru byla trnitá... V základní skupině jsme s bilancí 1 výhry a 2 porážek postoupili až ze třetího místa. V čtvrtfinále jsme těsně, ale zaslouženě porazili tým Stříbra a v semifinále po velkém boji na penalty nepříjemný tým
z Přeštic. Ve finále nás čekalo mužstvo ze Zbirohu, které už bylo nad síly našeho družstva. Přesto je druhé místo největším úspěchem naší školy v historii tohoto turnaje. Medailové umístění zažívá naše škola poprvé!

sestava + góly - Aleš Plincelner (3), Aleš Kutlák (6), Marek Moravec (6), Ota Martinec (0), Matěj Zeman (4), Tomáš Machač (5)

                                                  tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rollínek

 

Mladší žáci šestí!

Šestým místem se prezentovali mladší žáci Hornické v krajském finále přespolního běhu družstev, které se konalo v Tachově v areálu zimního stadionu v pátek 6. 10. 2017. Mužstvo bojovalo ze všech sil, umístění odpovídá maximálním možnostem družstva. Všichni členové týmu podali bojovný výkon na hranici svých možností.

sestava: Adam Šmich, Šimon Čmiko, Honza Holub, Lukáš Tůša a Matyáš Valečka.

                                                                                      tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili společné dopoledne
Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili 27. 9. 2017 společné dopoledne. Doprovázeli je paní učitelky Petra Braunová, Eliška Mužíková a Ulrike Remold. Žáci si prohlédli jízdárnu ve Světcích, ruiny zámku, přestavěný klášter a zbytky
 po Husmannově kapli - vše se skvělým a zábavným komentářem Petry Tikalové
a Pavla Voltra z Městského kulturního střediska v Tachově. Dále žáci obdivovali rozhlednu Vysoká. Odvážlivci, kterých byla většina, zdolali všech 144 metrů rozhledny a pokochali se výhledem na Tachov a barevnou podzimní přírodu.

<<foto2>>  <<foto3>>

 

Stříbro a bronz z přespoláku!

Mladší a starší žáci naší školy vybojovali umístění na stupních vítězů v okresním kole přespolního běhu družstev, které se konalo 2. října v areálu zimního stadionu v Tachově. Mladší žáci si ke stříbrné medaili přibalili postup do krajského kola, které proběhne opět v Tachově 6. října. Tým posunul do kraje velmi kvalitní běh dvojice Tůša a Valečka. U starších žáků měl největší podíl na 3. místě Štěpán Trávníček a Míra Gabriško. Lukáš Tůša navíc doběhl na 2. místě v závodě mladších žáků!
sestava ml. žáků: Tůša, Valečka, Šmich, Čmiko, Turbák a Holub
sestava st. žáků:
Trávníček, Gabriško, Kreisinger, Všetička, Baťka a Kutlák

                                                                                       tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

GO KURZ 2017

Také v letošním roce se naši šesťáci zúčastnili Go kurzu, aby se naučili týmové spolupráci. Během dvoudenního kurzu na zámečku v Trhanově si zahráli zajímavé a nevšední hry, které je učily toleranci, řešit problémy, cvičit paměť a pomáhat ostatním. Děti zjistily o sobě i druhých zajímavosti, které jim dosud zůstávaly skryty.  Při návštěvě Kozinova statku a noční hře se také seznámily s historií Chodska. Počasí nám nakonec docela přálo, GO kurz se velmi vydařil, děti spolu dobře spolupracovaly a aktivně se zapojily do připravených aktivit. Všichni si odnesli spoustu nevšedních zážitků.

<<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>  <<foto5>>  <<foto6>>

Skvělý vstup hokejbalistů!

Jednoznačným postupem a výborným výkonem se prezentoval tým hokejbalistů naší školy v semifinále krajského kola Streethockeycupu v Plzni.
Na turnaji nastřílel nejvíc gólů (29!) a v 5 zápasech získal 13 bodů za 4 výhry
a 1 remízu! Tato bilance ho nasměrovala do říjnového finále, které se uskuteční
v polovině října opět v Plzni. Vítězství v turnaji je o to cennější, že jsme na turnaj odjížděli oslabeni o 3 hráče a tým na poslední chvíli doplnili 2 náhradníci. Velká pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy!!!

sestava: Aleš Plincelner (5 gólů), Aleš Kutlák (3 góly), Jan Horvát (5 gólů), Marek Moravec (10 gólů), Ota Martinec (2 góly), Matěj Zeman (4 góly).
                                                                                                                             tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

Zahájení školního roku 2017/18

Jako již každým rokem, i letos se před přístavbou ZŠ Hornická sešli rodiče, prarodiče a hlavně letošní prvňáčci. Byl to pro ně velký den. Byli oficiálně přivítáni panem ředitelem a stali se žáky základní školy.
V doprovodu rodičů se odebrali se svými třídními učitelkami do vyzdobených tříd, kde se přivítali a seznámili se svými spolužáky.Na konci své první hodiny ve škole si prohlédli nejen budovu přístavby, ale i hlavní budovu školy a družinu.

Přejeme všem letošním prvňáčkům, co nejlepší pocit z dobře prožitého školního roku.

 

 Akce 2016/17

  Zpět na hlavní stránku