Akce školy
 

 

Výsledky OVOV

Dne 20.3.2018 se konalo okresní kolo odznaku všestrannosti v Městské sportovní hale v Tachově. Účastnili jsme v soutěži družstev ve složení: Kateřina Vysloužilová, Karolína Strapková, Michaela Švábková, Marcela Skácelová, Matyáš Valečka, Šimon Čmiko, Matěj Zeman a Dan Kasl a v jednotlivcích se zůčastnili: Filip Kreisinger, Štěpán Trávníček, Aleš Plincelner, Tomáš Machač, Tomáš Všetička, Lukáš Károly, Pavel Hrabáček, Patrik Baťka, Eliška Bílá, Viktorie Bočanová, Sabina Soustružníková, Ema Flaksová, Kamila Moravcová, Adéla Košátková, Sandra Bergnerová a Martina Záveská. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok z místa, hod medicinbalem, přeskok přes švihadlo, kliky na 2 minuty a dribling mezi kužely na 2 minuty. Podařilo se nám v soutěži družstev postoupit do krajského kola a postoupili také nejlepší jednotlivci z věkových kategorií: Kamila Moravcová, Kateřina Vysloužilová (ta se však krajského kola nemohla zúčastnit), Michaela Švábková, Adéla Košátková.

Krajské kolo proběhlo 24.5.2018 na Městském stadionu v Tachově. Družstvo naší školy tvořili: Karolína Strapková, Michaela Švábková, Marcela Skácelová, Eliška Bílá, Matyáš Valečka, Šimon Čmiko, Matěj Zeman a Lukáš Károly. V jednotlivcích to byla Kamila Moravcová a Adéla Košátková. Soutěžilo se v šesti disciplínách, a to běh na 60m, skok do dálky, shyby na šikmé lavici na 2 minuty, lehy-sedy na 2 minuty, hod kriketovým míčkem a buď běh na 1000m nebo dribling mezi kužely na 2 minuty. V soutěži družstev jsme obsadili 5.místo. Každý účastník však také soutěžil v jednotlivcích podle věkových kategorií s těmito výsledky:

Chlapci rok narození 2004:
Matěj Zeman obsadil 11.místo

CH 2005:
Matyáš Valečka – 6.místo
Lukáš Károly – 23.místo

CH 2006:
Šimon Čmiko – 12.místo

Dívky narozené v roce 2003:
Kamila Moravcová – 7.místo

D 2004:

Marcela Skácelová – 1.místo
Eliška Bílá – 4.místo

D 2005:

Karolína Strapková – 6.místo

D 2006:

Michaela Švábková – 1.místo
Adéla Košátková – 2. místo


Do republikového finále, které se koná 5. – 7.9. 2018 v Brně, se probojovala Marcela Skácelová a Michaela Švábková. Ještě teoretickou šanci má i Adéla Košátková.

Jaroslav Schweiner


                                                                                  

 
 

 
 

30 bodů od republiky!!!

Vynikající třetí místo vybojovali starší žáci Hornické na krajském kole Poháru Rozhlasu v Plzni! Do Plzně přijeli s druhým nejlepším bodovým ziskem ze všech škol Plzeňského kraje za klatovskou školou z Plánice.. Výkony v Plzni se podobaly výkonům z okresního kola a bylo tedy jasné, že budeme atakovat příčky nejvyšší! Někteří si vytvořili osobní rekordy, jiní se jim přiblížili, nikdo nezklamal, každý odvedl minimálně svůj standart. Celý závod jsme bojovali hlavně s Klatovy a Blovicemi o celkové prvenství a postup na republiku do Olomouce. Náš tým nakonec získal bronzové medaile s odstupem 25 bodů za stříbrnými Blovicemi a o dalších 5 bodů navíc získaly vítězné Klatovy!!! Bylo to tedy velmi těsné a napínavé až do konce závodu! Klukům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a hodnotné výkony v závodě!!!
sestava: Tomáš Zajíček, Tomáš Všetička, Jarda Vlk, Kolja Hurskyj, Tomáš Vácha, Štěpán Trávníček, Míra Gabriško a Martin Quang. tým vedl a podporoval Michal Rolínek

                                                                                  

 
 

 
 

Psi ve škole

V rámci Pracovních činností 22. 5. 2018 se žáci VI. C naší školy seznámili s výcvikem psů pro služební účely. Na školním hřišti sledovali žáci práci psa i psovoda. Pak mohli formou besedy získat další informace nejen o výcviku, ale i o chovu psů. Tuto akci pro nás připravila firma Security Dušek. Pan Dušek i pan Janovec se dětem obětavě věnovali, za což jim patří poděkování. Helena Johanová Matlasová
                                                                                  

 
 

 
 

Hokejbalisté čtvrtí

Za účasti 5 týmů z okresu Tachov a Cheb se hokejbalisté naší školy zúčastnili tradičního turnaje v hokejbalu Streethockeycup 2018. Letošní první kolo ( zároveń nominující do finále) proběhlo na tachovském zimním stadionu. První dva týmy postupovaly přímo do podzimního finále, které proběhne v říjnu v Plzni. Mužstva na 3.-5. místě čekalo B-finále v září taktéž v Plzni. Naši hráči měli problém s proměńováním šancí a trochu s vlastní disciplínou... Mužstvo Mariánských Lázní nás porazilo gólem v posledních vteřinách zápasu (4:3), my celý zápas vedli a nastříleli 5 tyček..... Týmy Plané a Stříbra byly kvalitou někde jinde než náš tým, takže v posledním zápase nás čekal boj o čtvrté místo proti Bělé. Ten jsme s přehledem zvládli 6:2 a obsadili tak konečnou čtvrtou příčku. Ještě uvidíme, jestli se zúčastníme podzimního B-finále, někteří hráči týmu naši školu po prázdninách opustí.
sestava: Ota Martinec, Lukáš Tůša, Lukáš Károly, Matěj Jonáš, Adam Šmich a Milan Lukeš. tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek
                                                                                  

 
 

 
 

Obhajoba loňského stříbra

V konkurenci tachovských základních škol skončili střelci Hornické na stříbrném stupínku. Obhájili tak loňské umístění s odstupem za vítězem z Kostelní. Někteří naši střelci se bohužel nevyhnuli nevyrovnaným výkonům, někteří se vlastní vinou připravili o lepší individuální umístění. Nejlepší z týmu byla Adéla Bobková na čtvrtém a Marek Tirpák na pátém místě. Tým měl rozhodně na lepší umístění, vítěznou Kostelní jsme mohli potrápit více....
sestava týmu: kapitán Michal Toman, Marek Tirpák, Adéla Bobková, Jindřich Mrázek, Yassin Kadi, Filip Šuhaj a Jan Gális. tým podporoval pan učitel Michal rolínek
na fotce: Marek Tirpák a Adéla Bobková
                                                                                  

 
 

 
 

Výhra a postup na Poháru rozhlasu!!!

Postup a rekordní výhra o 500bodů - to je bilance starších žáků Hornické na okresním kole Poháru rozhlasu v atletice. Závody se konaly 9.5. ve Stříbře za účasti 11 týmů z celého okresu. Kluci překonali několik školních rekordů, další rekordy mohou přidat na krajském finále 22.5. v Plzni.

sestava týmu - Honza Zajíček, Tomáš Vácha, Kolja Hurskyj, Honza Jiroušek, Filip Kreisinger, Martin Quang, Míra Gabriško, Tomáš Všetička, Štěpán Trávníček a Tomáš Machač.
                                             Tým vedl a povzbuzoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

5. místo z Plzně

Ve středu 2. května proběhlo v Plzni krajské finále v minikopané. Hrálo se v areálu 33. ZŠ na umělé trávě souběžně na dvou hřištích. Za účasti 8 týmů se na turnaji ukázala sestava Hornické v počtu pouhých 8 hráčů. 2 hráči vypadli z důvodu zranění, a proto jsme odjížděli na turnaj v oslabené sestavě s pouhým 1 náhradníkem. Výkony jsme podávali slušné, medaile nám unikla vlastní neschopností proměňovat i ty nejvyloženější šance....žádný z týmů nás nepřehrál výkonnostně, ale fotbal se hraje na góly a ne na šance.... Proto jsme skončili až na 5. místě, což rozhodně neodpovídá možnostem mužstva!!! Výborně na turnaji opět zachytal brankář Dan Lazorka, který potvrdil svoji výkonnost z okresního kola. Ostatní střídali lepší okamžiky se slabšími...medaile byla letošní rok dosažitelná...

sestava: Aleč Plincelner. Aleš Kutlák, Honza Zajíček, Martin Quang, Filip Kreisinger, Kuba David, Dan Lazorka a Matěj Zeman.
                                             tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Hokejisté na vrcholu

Mladí hokejisté naší školy jsou součástí týmu HC Tachov, který se v uplynulém ročníku regionální ligy mladších a starších žáků utkal s takovými týmy jako je Energie Karlovy Vary, HC Litvínov nebo Piráti Chomutov a celou regionální ligu s přehledem vyhrál.
Na fotografii jsou M. Timura, T. Čácha, F. Kirschner, F. Záveský, M. Lácha, V. Švajko, J. Kratejl.
BLAHOPŘEJEME!
                                                                                  

 
 

 
 

Výhra a postup fotbalistů!!!

Obhajobou loňského vítězství a postupem do krajského kola skončil 6. ročník okresního kola v minikopané na umělé trávě. Tuto akci pořádala naše škola. Za účasti 8 týmů z celého okresu se turnaj konal 27.4. 2018 v areálu sportovišť v Tachově. Týmy se rozdělily do 2 skupin po čtyřech. Náš tým ve skupině postupně porazil Gagarinku ze Stříbra, Gymnázium Tachov a Planou. Do semifinále jsme tedy postoupili bez bodové ztráty. Zde nás čekal nevyzpytatelný tým Stráže. Naši fotbalisté i přes množství neproměněných šancí Stráž udolali a čekal je finálový zápas. Zde opět narazili na tým z Plané. Po nejlepším výkonu v turnaji jsme Planou porazili a získali titul okresního přeborníka. Výborný výkon na celém turnaji podal brankář Dan Lazorka, střelecky se dařilo Honzovi Zajíčkovi, který byl naším nejlepším střelcem. Krajské kolo se bude konat v první polovině května v areálu 33. ZŠ v Plzni, kde nás čekají mnohem kvalitnější soupeři. Velké poděkování patří paní učitelce Daňkové a celé její třídě 8.C, která pomáhala s bezchybnou organizací celého turnaje.

sestava týmu - Aleš Plincelner (kapitán), Aleš Kutlák, Filip Kreisinger, Honza Zajíček, Dominik Pernglau, Martin Quang, Matěj Zeman, Tomáš Všetička, Kuba David a Dan Lazorka.
                                             tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Vánoční trhy

Skutečný dárek aneb pomohli jsme Lékařům bez hranic Lékaři bez hranic pomáhají lidem v Africe, Asii, ale i v jiných zemích postižených nějakou přírodní či válečnou katastrofou nebo trpícím nedostatkem peněz. My jsme se na konci letošního roku rozhodli tento projekt znovu podpořit. Žáci z druhého stupně vyrobili různé vánoční dekorace a prodávali je na vánočním trhu naší školy. Z trhů se nakonec vybralo dost peněz a posílali jsme okolo 1000 Kč, což stačí například na 100 injekčních stříkaček, 100ks testů na tuberkulózu, 20ks přikrývek, 60ks roušek a 200 párů rukavic. Moc děkujeme žákům druhého stupně za jejich aktivitu a hlavně také lidem, kteří koupí výrobků na tento projekt přispěli. Pokud byste sami chtěli přispět rodinám ve zmíněných zemích ke zmíněnému projektu, přidávám odkaz na jejich stránky. Anežka Pechová, žákyně 9.ročníku
https://www.nemocnice-bez-hranic.cz/materialy/
                                                                                  

 
 

 
 

Pracovní činnosti - vaření

Žáci třídy 8. C navštěvují školní kuchyňku a začínají připravovat a vařit různá jídla. Začínáme předkrmem nebo polévkou a pomalu se chystáme i na hlavní chod. Žáci připravovali již například pomazánky, saláty a polévky. A jak probíhá jednotlivé vaření ve skupině? Markéta Rubíková odpovídá: „Na vaření se vždy podílíme všechny. Jedna spolužačka například krájí, jedna nebo dvě jsou nápomocné a shání různé misky, pánvičky, hrnce, další pomáhá krájet něco jiného, další mezitím dává dohromady třeba nějakou směs. Zatím jsme v naší skupině připravovaly Bruschettu a slané palačinky a musím říct, že se nám to povedlo. Samozřejmě se v každé skupině vaří a připravuje něco jiného a to také ochutnáváme. Mně osobně zatím ze všech ostatních jídel nejvíce chutnala česneková pomazánka, ale ostatní jídla byla také velice dobrá. Myslím si, že jsme na vaření velice šikovná třída a doufám, že ochutnám ještě spoustu dobrých jídel.“
                                                                                  

 
 

 
 

Dobré umístění v kraji

Žáci naší školy Ota Vlna z 9.A a Tomáš Svoboda z 9.C reprezentovali ZŠ Hornickou v krajském kole zeměpisné olympiády. Soutěž proběhla 28.3. v krajském centru vzdělávání v Plzni. Oba dva obsadili shodně umístění na konci první desítky a v konkurenci nejlepších zeměpisářů v rámci kraje se rozhodně neztratili. Oběma patří velký dík za výbornou reprezentaci školy. Poděkování patří také paní asistentce Lazorkové, která oba naše žáky doprovázela.

 
 

 
   

                     Klíčení

 
       

Autorky: A. Kratejlová a J. Maxová

 
 

 
 

Bronz ze Zárečné!

Bronzovou medaili přivezli mladší žáci Hornické z turnaje v basketbalu. Konal se 28.3. na Zárečné. Soupeřem našeho týmu byli žáci z domácí Zárečné, Kostelní, Boru a Bezdružic. S bilancí 2 výher a 2 porážek jsme nakonec obsadili konečné 3. místo, které je vzhledem k herní kvalitě týmu odpovídající.
sestava: Marek Veselý, Petr Cvačka, Lukáš Tůša, Matyáš Valečka, Dan Doškář, Lukáš Károly a Honza Horvát.
                                                                                     Tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

7. místo z Domažlic

Bez velkých ambicí odjížděli starší žáci Hornické na krajské finále v basketbalu. Konalo se 22.3.
v Domažlicích. Ve skupině jsme narazili na velmi těžké soupeře z Klatov, Kralovic a Strašic. Všechny týmy měly ve své sestavě hráče, kteří se basketbalu závodně věnují a na hřišti to bylo samozřejmě znát. Herní kvalita se ve všech zápasech brzo projevila. My jsme hráli na to, na co jsme měli, a soupeře jsme v některých fázích utkání alespoň potrápili a nic jsme jim nedali zadarmo. Hráčům tak nelze nic vytknout.
sestava: Honza Zajíček, Tomáš Vácha, Aleš Plincelner, Matěj Zeman, Dominik Pernglau, Filip Kreisinger a Tomáš Všetička.
                                                                                     Tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Veselé zoubky

Dne 12. 2. se 1. třídy zapojily do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Tento projekt byl vytvořen na téma „Prevence zubního kazu“, při kterém byli žáci během 1 vyuč. hodiny seznámeni s tématem, jak zuby fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. Poté jim byl promítnut film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Na interaktiv. tabuli si pak každý žák ověřil své znalosti formou doplňování správných odpovědí na otázky ze zásad správné péče o zuby. Na konci hodiny si děti vyplnily prac. list. Za správné vypracování dostaly samolepky do koupelny a dm preventivní taštičky. Program se vydařil, děti byly nadšené
                                                                                  M. Topitschová 

 
 

 
 

Divadlo

Téměř každoročně se žáci naší školy zúčastňují představení Divadla J. Jurištové z Prahy. Ani letos tomu nebylo jinak. Dne 18.2. jsme s prvňáčky navštívili kino Mže, abychom shlédli pohádku Hastrman Tatrman. V průběhu děje, který děti zaujal, nechyběly ani veselé písničky. Každý si odnesl pěkný zážitek.
                                                                                  M. Topitschová 

 
 

 
   

Zlato ze Zárečné!

 
 

Starší žáci Hornické získali zlaté medaile na turnaji v basketbalu. Okresní přebor proběhl 8. března na ZŠ Zárečné. V konkurenci 5 týmů nenašli přemožitele, všechny své soupeře jednoznačně přehráli. Nejhezčí utkání jsme sehráli proti stříbrnému Boru, už v poločase jsme vedli 16:0! Všichni členové týmu byli dostatečně herně vytíženi, střelecky exceloval Honza Zajíček, výborně zahrál Dominik Pernglau. Vítězstvím na turnaji jsme si otevřeli cestu na krajské finále, které se bude konat 22. března v Domažlicích. Na tomto turnaji budeme startovat po roční odmlce a čekají nás velice kvalitní soupeři.
Sestava týmu: Honza Zajíček, Dominik Pernglau, Tomáš Vácha, Tomáš Všetička, Aleš Plincelner, Martin Quang, Jarda Vlk a Filip Kreisinger.
                                      Tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

2. místo z házené!

Stříbrné medaile vybojovali starší žáci Hornické na turnaji v házené, který se konal v pátek 2. března
v tachovské sportovní hale. Turnaje se zúčastnily pouze tachovské školy. Náš tým porazil jednoznačně Kostelní 12:3 a podlehl po vyrovnaném prvním poločase týmu ze Zárečné 0:4. Vyzdvihl bych výkon brankáře Kolji Hurského, který předvedl vynikající zákroky a tým několikrát podržel.

Sestava týmu: Aleš Plincelner, Filip Kreisinger, Tomáš Machač, Kolja Hurskyj, Dominik Pernglau, Tomáš Vácha, Štěpán Trávníček, Míra Gabriško, Jarda Vlk a Martin Quang.
                                                                                     Tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek 

 
 

 
 

2x zlato ze Zárečné!!!

Nejlepším umístěním za posledních 15 let skončila pro Hornickou účast na okresním kole zeměpisné olympiády. Soutěž proběhla na ZŠ Zárečné v úterý 20. února za účasti dalších škol okresu.
Ve své kategorii zvítězili Tomáš Svoboda (kat. B pro 7. roč.) a Ota Vlna (kat. C pro 8. a 9. roč.)!!! Ota dokonce s více jak 10-ti bodovým náskokem!!! Další umístění našich žáků - Alex Nguyen 5. místo v kateg. B, 4. místo vybojovala Barča Edlová v kateg. A, 7. místo Dominika Besmáková v kat. C a 8. místo Alžběta Turnerová v kateg. A.
Všem účastníkům z naší školy děkujeme za reprezentaci a našim dvěma vítězům budeme držet palce
v krajském kole této soutěže. Bude se konat v Plzni 28. března.
                                                                          Naše žáky vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Vánoční trhy Německo 2017 – Weihnachtsmärkte 2017 

Dne 8.12 2017 ve spolupráci s cestovní kanceláří JHTravel se konal zájezd do Norimberku. Žáci zamířili do hlavního adventního města celého Německa, druhého největšího města v Bavorsku a centra středních Franků. Každý rok toto město ožívá úžasnou předvánoční atmosférou proslulých adventních trhů. Vše se odehrává na náměstí Hauptmarkt na starém městě s krásnou gotickou kašnou a kostelem Panny Marie s orlojem z doby Karla IV.. Žáci si s paní průvodkyní a pod dohledem učitelek (Mgr. Zlatuše Cardové, Mgr. Margarety Náhlovské, Mgr. Anny Daňkové) prohlédli historické centrum a poté se procházeli městečkem dřevěných stánků.
                                                                                     Hana Potužníková, 9.C

 
 

 
 

5. místo šachistů

Okresní přebor v šachu se konal v pátek 8. prosince v Mraveništi v Tachově. Naší školu reprezentoval 4-členný tým ze II. stupně ve složení Dominik Šik, Yasinne Kadi, Michal Toman a Miloslav Burda.Protože většina týmu hraje šachy pouze doma a nechodí do kroužku, bylo jasným cílem dobře si zahrát a pokud možno překvapit. 5. místo tak odpovídá reálným možnostem tohoto týmu. Klukům je třeba za dobrou reprezentaci školy poděkovat.         
                                                                           Tým do soutěže vyslal pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Nové dresy štěstí nepřinesly

7. místem se prezentovali starší žáci Hornické na turnaji ve florbalu. V nových dresech nastoupili ve skupině proti týmům ze Zárečné, Kostelní a Stráži. S bilancí 1 výhry a 2 porážek však do dalších kol turnaje nepostoupili. Největším problémem bylo proměňování vyložených šancí a časté vylučování.
Sestava: Tomáš Machač, Marek Moravec, Aleš Plincelner, Aleš Kutlák, Tomáš Vácha, Jan Zajíček, Martin Quang, Jarda Vlk, Šimon Michl a Kolja Hurskyy.
                                                                                                 Tým koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Halloween

Ve středu 1. listopadu proběhla na naší škole tradiční akce nazvaná „Halloweenský den“. Organizátorem akce je náš žákovský parlament. Žáci si tímto netradičním způsobem připomněli kulturu jiných zemí a poznali z jiného pohledu uctění památky zesnulých, která je u nás známá pod názvem „Dušičky“. Ovšem
v anglosaských zemích se tento lidový svátek slaví již 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých, zcela odlišným způsobem než u nás. Žáci se seznámili se zvyky, tradicemi a pověstmi vztahujícími se k tomuto svátku, vyzdobili si třídu, připravili si tradiční masky a případně si připravili i krátká vystoupení. Do akce, která měla mezi žáky velký ohlas, se zapojily všechny třídy druhého stupně.                                             Jan Koťuha

<<foto2>>  <<foto3>> 

 
 

 
 

BOBŘÍK INFORMATIKY

10. ročník celostátní soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY se uskutečnil ve dnech 6. 11. – 10. 11. 2017. Za školu se v kategorii MINI (žáci 4. - 5. r.) zúčastnilo 77 soutěžících a v kategorii BENJAMIN (žáci 6. – 7. r. ZŠ) 105 soutěžících.
Soutěžení probíhalo na počítačích v počítačové učebně školy. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Vyplňovali online test, v němž vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce. Otázky se lišily náročností, zaměřením a způsobem řešení.
V kategorii MINI dosáhlo alespoň 120 bodů a úspěšnými řešiteli školního kola se stalo 23 soutěžících.
V kategorii BENJAMIN dosáhlo alespoň 150 bodů a úspěšnými řešiteli školního kola se stalo 20 soutěžících.
Vítězům blahopřejeme!
Všem soutěžícím byly po soutěži předány diplomy.
                                                                  autor: Mgr. Jana Nárovcová

 
 

 
 

Krajské kolo přespolního běhu  družstev

Za velmi nepříznivého počasí jsme šly obhájit první místo z okresu. Mladší děvčata do běhu vložila všechny síly, ale to nám na vítězství nestačilo. Po konečném součtu bodů jsme těsně obsadily čtvrté místo, bramborovou pozici. Výborně doběhla Laura Sejáková a v jednotlivcích obsadila 3. místo.
                                                                                     Anna Daňková

 <<foto2>>  

 
 

 
 

Přespolní běh družstev

Letošní podzim nám letos moc nepřál. Tělocviků venku bylo málo a možností tréninků atletiky taktéž. S touto nepřízní počasí si naše mladší i starší dívky poradily a v okresním kole přespolního běhu stály na bedně. Mladší dívky obsadily 1. místo a starší druhé. Závod mladších jednotlivců suverénně vyhrála Laura Sejáková, druhá byla Kateřina Vysloužilová a za starší si pro prvenství doběhla Eliška Bílá.                                                        Anna Daňková

 <<foto2>>  <<foto3>>

 
 

 
 

Atletický čtyřboj

- patří mezi oblíbené atletické soutěže staršího žactva. I letos se konal v deštivém a chladném podzimu. Dívky i chlapci se po prvních dvou disciplínách usadili na předních pozicích. Dívkám však síly nestačily a po čtvrté disciplíně obsadily konečné páté místo. Chlapci si pozici favorita udrželi až do samého závěru a postoupili do krajského kola, kde obsadili krásné 3. místo.
                                                                                      Anna Daňková

 <<foto2>>  

 
 

 
 

Hasiči

Minulý týden jsme se se žáky pátých tříd zúčastnili exkurze u HZS. Hasiči, kteří nás provázeli, byli praví profesionálové. Byli perfektně připravení a velmi ochotní. Dětem zodpovídali všechny jejich všetečné dotazy, připravili pro nás názorné ukázky techniky a nechyběla ani trocha teorie. Děkujeme i paní Vágnerové, která nám v zasedací místnosti pustila vzdělávací filmy o práci hasičů a pohovořila s dětmi o nebezpečí požárů o blížících se Vánocích.  
                                                                                          L.Červená

 <<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>

 
 

 
 

Hokejbalisté vezou stříbro!!!

V Plzni se konalo ve středu 11. října za účasti 8 nejlepších týmů krajské finále Streethockey Cupu. Náš tým postoupil po dvouch základních kolech (Planá, Stříbro) a semifinálovém turnaji v Plzni do finálového turnaje jako jeden z týmů, který mohl patřit mezi překvapení turnaje. Ambice týmu byly nakonec naplněny, přesto cesta ke stříbru byla trnitá... V základní skupině jsme s bilancí 1 výhry a 2 porážek postoupili až ze třetího místa. V čtvrtfinále jsme těsně, ale zaslouženě porazili tým Stříbra a v semifinále po velkém boji na penalty nepříjemný tým z Přeštic. Ve finále nás čekalo mužstvo ze Zbirohu, které už bylo nad síly našeho družstva. Přesto je druhé místo největším úspěchem naší školy v historii tohoto turnaje. Medailové umístění zažívá naše škola poprvé!
sestava + góly - Aleš Plincelner (3), Aleš Kutlák (6), Marek Moravec (6), Ota Martinec (0), Matěj Zeman (4), Tomáš Machač (5)
                                       tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rollínek

 
 

 
 

Mladší žáci šestí!

Šestým místem se prezentovali mladší žáci Hornické v krajském finále přespolního běhu družstev, které se konalo v Tachově v areálu zimního stadionu v pátek 6. 10. 2017. Mužstvo bojovalo ze všech sil, umístění odpovídá maximálním možnostem družstva. Všichni členové týmu podali bojovný výkon na hranici svých možností.
sestava: Adam Šmich, Šimon Čmiko, Honza Holub, Lukáš Tůša a Matyáš Valečka.
                                                                                   tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili společné dopoledne

Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili 27. 9. 2017 společné dopoledne. Doprovázeli je paní učitelky Petra Braunová, Eliška Mužíková a Ulrike Remold. Žáci si prohlédli jízdárnu ve Světcích, ruiny zámku, přestavěný klášter a zbytky
 po Husmannově kapli - vše se skvělým a zábavným komentářem Petry Tikalové
a Pavla Voltra z Městského kulturního střediska v Tachově. Dále žáci obdivovali rozhlednu Vysoká. Odvážlivci, kterých byla většina, zdolali všech 144 metrů rozhledny a pokochali se výhledem na Tachov a barevnou podzimní přírodu.

<<foto2>>  <<foto3>>

 
 

 
 

Stříbro a bronz z přespoláku!

Mladší a starší žáci naší školy vybojovali umístění na stupních vítězů v okresním kole přespolního běhu družstev, které se konalo 2. října v areálu zimního stadionu v Tachově. Mladší žáci si ke stříbrné medaili přibalili postup do krajského kola, které proběhne opět v Tachově 6. října. Tým posunul do kraje velmi kvalitní běh dvojice Tůša a Valečka. U starších žáků měl největší podíl na 3. místě Štěpán Trávníček a Míra Gabriško. Lukáš Tůša navíc doběhl na 2. místě v závodě mladších žáků!
sestava ml. žáků: Tůša, Valečka, Šmich, Čmiko, Turbák a Holub
sestava st. žáků:
Trávníček, Gabriško, Kreisinger, Všetička, Baťka a Kutlák

                                                                                       tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

GO KURZ 2017

Také v letošním roce se naši šesťáci zúčastnili Go kurzu, aby se naučili týmové spolupráci. Během dvoudenního kurzu na zámečku v Trhanově si zahráli zajímavé a nevšední hry, které je učily toleranci, řešit problémy, cvičit paměť a pomáhat ostatním. Děti zjistily o sobě i druhých zajímavosti, které jim dosud zůstávaly skryty.  Při návštěvě Kozinova statku a noční hře se také seznámily s historií Chodska. Počasí nám nakonec docela přálo, GO kurz se velmi vydařil, děti spolu dobře spolupracovaly a aktivně se zapojily do připravených aktivit. Všichni si odnesli spoustu nevšedních zážitků.

<<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>  <<foto5>>  <<foto6>>

 
 

 
 

Skvělý vstup hokejbalistů!

Jednoznačným postupem a výborným výkonem se prezentoval tým hokejbalistů naší školy v semifinále krajského kola Streethockeycupu v Plzni. Na turnaji nastřílel nejvíc gólů (29!) a v 5 zápasech získal 13 bodů za 4 výhry a 1 remízu! Tato bilance ho nasměrovala do říjnového finále, které se uskuteční v polovině října opět v Plzni. Vítězství v turnaji je o to cennější, že jsme na turnaj odjížděli oslabeni o 3 hráče a tým na poslední chvíli doplnili 2 náhradníci. Velká pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy!!!
sestava: Aleš Plincelner (5 gólů), Aleš Kutlák (3 góly), Jan Horvát (5 gólů),
Marek Moravec (10 gólů), Ota Martinec (2 góly), Matěj Zeman (4 góly)                                       tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
 

 
 

Zahájení školního roku 2017/18

Jako již každým rokem, i letos se před přístavbou ZŠ Hornická sešli rodiče, prarodiče a hlavně letošní prvňáčci. Byl to pro ně velký den. Byli oficiálně přivítáni panem ředitelem a stali se žáky základní školy.
V doprovodu rodičů se odebrali se svými třídními učitelkami do vyzdobených tříd, kde se přivítali a seznámili se svými spolužáky.Na konci své první hodiny ve škole si prohlédli nejen budovu přístavby, ale i hlavní budovu školy a družinu.
Přejeme všem letošním prvňáčkům, co nejlepší pocit z dobře prožitého školního roku.

 
 

 
     
  Akce 2016/17

Zpět na hlavní stránku